(0:1)
FC Spartak Trnava - DAC 1904
Niké liga, 20. kolo • ne 18.2.2024, 17:30 • Štadion Antona Malatinského
Góly: 42. Ramadan 0:1 , 86. Andzouana 0:2 , 90. Mikovič 1:2
Hlavný rozhodca: Ivan Kružliak • Asistenti rozhodcu: Branislav Hancko, Tomáš Vorel • Divákov: 5247
90+7
Je konieeeeeec a my slávime veľmi, ale veľmi dôležité víťazstvo v krajskom derby! Vďaka nemu sme sa totiž vyšvihli na 4. miesto, ďaleko nie je ani tretia Trnava a navyše je skupina o titul podstatne bližšie. Na rade je zaslúžená oslava hráčov s najlepšími fanúšikmi na Slovenku. Ďakujeme!

Po krajskom derby v Trnave aj najbližšie vycestujeme na pôdu súpera. O týždeň 25. februára o 17:30 sa predstavíme v Podbrezovej. Dovtedy sa s Vami lúči a praje príjemný zvyšok víkendu Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+5
Trnava dala gól! Mikovič prudkou strelou znížil na rozdiel jedného gólu. Do konca zostávajú ešte vyše dve minúty a teda budeme mať čo robiť pri bránení.
90+3
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Goure).
90+3
Yapi maká na ihrisku a vďaka tomu aj dvakrát teraz odvrátil loptu
90+1
V prvej zahral Spartak roh. Lopta zostala na kopačkách domácich a vďaka tomu zakončil Ofori, ale nad.
90
Rozhodca pridáva ešte sedem minút. Poľaviť teda ani omylom nemôžeme.
89
Domáci mali roh a ďalšie centre do šestnástky, ale všetkému sme sa ubránili.
86
GOOOOOOL, tak to je fantázia. Namiesto neplatného gólu Trnavy sme azda dali víťaznú bodku my! Herc dlhým centrom našiel Andzouanu, ktorý už vedel ako poslať loptu za Takáčov chrbát.
86
Ánoooooooo, goooool neplatí pre ofsajd.
83
Pozor, gól ešte vyšetruje VAR!
81
Trnava dala gól! Bohužiaľ, je vyrovnané. Po dlhom nábehu Ďuriš dokázal dostať loptu cez Popovićove nohy až loptu dorazil do prázdnej bránky.
80
Domáci získali ďalšiu štandardku. Aj tentokrát ju zahral Bernát, ktorý našiel Ďuriša, ktorý z dobrej pozície zakončil tesne nad. Fuuuh jak sme si zase vydýchli.
79
Dnešné stretnutie sleduje 5247 divákov.
78
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Trusa, prichádza Goure,
z ihriska odchádza Jürgens, prichádza Herc.
76
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Bukata, prichádza Poznar.
75
Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Procházka).
74
Bernát zahral štandardku takmer od rohovej zástavky a tentokrát si na jeho center šikovne počkal Yapi na vzdialenejšej žrdi,
72
Následný roh zahral Bernát a na bližšej žrdi si na ňu úspešne počkal Trusa.
71
Ofori sa z ostrého uhla snažil vymiesť Popovićovu pavučinu. Ten sa ale nachytať nenechal.
70
Vitáliš zahral nepriamy kop po zemi na Jürgensa, ten mu loptu vrátil a po centri sme o ňu už prišli.
69
Naďalej prebiehajú tvrdé boje na ihrisku a na našu radosť bez šancí.
67
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Trusa).
66
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Popović).
66
z ihriska odchádza Šulek, prichádza Mikovič,
z ihriska odchádza Azango, prichádza Ofori.
64
z ihriska odchádza Ramadan, prichádza Yapi.
63
Aj vďaka Dimunovi, ktorému to dnes ide, sme sa ubránili aj ďalšej akcii.
60
Získali sme prvý roh, ktorý Vitális výborne zahral na bližšiu žrď, kde si parádne nabiehal Kacharaba. Jeho hlavička skončila len tesne nad.
57
z ihriska odchádza Kone, prichádza Mendez.
57
Trusa blokoval strelu Daniela a vďaka tomu Popovićovi výrazne uľahčil prácu.
54
Naďalej sa v druhom polčase najmä bránime. Určite však potrebujeme byť aktívnejší, lebo sa nám to môže vypomstiť.
51
Horúco je pred našou bránkou. Aktuálne nám v nej robil nepríjemnosti Ďuriš, ktorý hľadal lepšie postaveného Danielo. Nechýbalo veľa k jeho dorážke.
49
Novic na ihrisku Bernát zahral už aj štandardku, ale lopta mu vôbec nesadla na kopačku.
47
Hneď prvé minúty druhého polčasu nám naznačujú, že bude ťažké udržať vedenia. Dimun však predviedol kvalitný zákrok a ubránili sme sa aj pri následnom rohu.
46
z ihriska odchádza Bainović, prichádza Bernát.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril našim hráčom.
Krásny prvý polčas za nami a to samozrejme vďaka tomu, že sme ho vyhrali. Súper mal šance na gól, ale my sme ich mali o niečo viac. Mohli sme aj prehrávať, no o to viac sa tešíme z tesného vedenia, ktoré chceme doviesť do víťazného konca. DAC do toho!
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Domáci mali aj roh, ale pri ňom sa už nepresadil.
45+1
Spartak takmer vyrovnal do polčase. Konkrétne Ďurišovi výborne načapoval loptu spoluhráč, ten ju výborne k žrdi umiestnil, no zázračným zákrokom ju Popović vytlačil.
45
V prvom polčase rozhodca pridáva ešte dve minúty.
45
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Vitális).
41
GOOOOOOOOOL! Nech sa páči, ideme do vedenia. Už keď sa zdalo, že zápas dospeje do remízy po polčase, tak sme sa ujali vedenia. Po prihrávke z pravej strany nechali hráči Trnavy pred bránku trestuhodne opustených hneď dvoch našich hráčov. Trest aj prišiel. Najprv Kone zaluftoval, ale zastúpil ho Ramadan.
38
Domáci získali ešte jednu štandardku. Rozohral ju Bainović, ale bez možnosti ohrozenia našej bránky.
36
Domáci zahrali nepriamy kop na krátko a naďalej platí, že naša obrana ich zatiaľ takmer nikam nepustila.
33
Hra sa prelieva zo strany na stranu. Rovnako aj strelecké pokusy mimo bránku. Tentokrát sme takú videli zo strany Spartaka.
30
Na druhej strane z dobrej pozície zakončil Dimun, ale priestor troch žrdí nenašiel.
28
Rohový kop zahral sám strelec Daniel, ale loptu prakticky odovzdal nášmu tímu. Domáci sa jej následne rýchlo zmocnili a mali sme aj kúsok šťastia, že Azangova strela, ktorá doletela vedľa ľavej bránky a rovnako aj Ďurišovi chýbalo kúsok k dorážke.
27
Na druhej strane napriahol Daniel a jeho pokus odvrátil na roh Brunetti.
24
K streleckej pozícii sa dostal Vitális, ale z približne dvadsiatich metrov nebol presný.
22
Azda prvýkrát v stretnutí má dlhší čas loptu v moci Trnava. Nedovolili sme jej však priblížiť sa k našej bránke.
19
Hra sa presunula medzi šestnástky, ale celkovo sa napriek očakávaniam hrá celkom aktívny futbal.
16
Obrovská šanca na našej strane. Vitális fantastickým centrom našiel v šestnástke Trusu, ten loptu len pohladil, prešla cez domáceho gólmana, ale len do konštrukcie bránky. Pri snahe doraziť ju ho zase zastavil Koštrna.
12
Po faule na Trusu a jeho ošetrení zahral nepriamy kop Vitális. Loptu len posunul na Jürgensa a aj keď sme sa v šestnástke tlačili do zakončenia, tak sme neuspeli.
11
Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Kóša).
9
Hrá sa od začiatku pri vybičovanej atmosfére. Odhadujem viac ako 6000 fanúšikov a naplno povzbudzujúce fankluby z oboch strán. V našom sektore sa nachádza 156 žlto-modrých sŕdc. Ďakujeme!
7
Roh zahral Trusa nakrátko na Vitálisa. Center na vzdialenejšiu žrď bol pridlhý, no loptu sme rýchlo získali späť a vďaka tomu sa k strele dostal Trusa. Zakončeniu chýbala väčšia razancia.
6
Po ruky zahral štandardku z celkom dobrej pozície Vitális. Loptu poslal na vzdialenejšiu žrď a odtiaľ ju poslal Takáč na roh.
4
Po našom priamom kope domáci založili rýchlu kontru, ale Daniel sa nedokázal presadiť. Jeho center do šestnástky sme pokryli.
2
Kultúra v Trnave sa zlepšuje. Nadávky neskončili, ale domáci klub sa ich aktívnej snaží riešiť a za to im patrí pochvala.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril domácemu celku.
Príjemný dobrý deň vám prajem tesne pred začiatkom krajského derby, kde sa bude dať na čo pozerať. Hrá sa totiž o veľa.

Sme uprostred veľkej bitky o hornú polovicu tabuľky, kde každé zaváhanie môže byť osudným. Prvé jarné kolo vyhrali všetky štyri tímy bojujúce o tri miesta v TOP6 a vďaka tomu aj do 20. kola vstúpili s rovnakým počtom bodov. Už vieme, že všetci naši konkurenti v ňom už remizovali, a tak by nás prípadné víťazstvo posunulo do výhodnej pozície.

O to viac, že by sme sa na tretiu Trnavu priblížili na rozdiel jedného bodu, čo Spartak doma v krajskom derby určite nechce dopustiť. Účastník skupinovej fázy Konferenčnej ligy sa pred zápasom posilnil o navrátilca Ďuriša, ktorý poriadne prevetrá našu pevnú obranu.

Veľký boj na ihrisku aj tribúnach sľubuje poriadnu šou. Veríme, že po nej sa budeme usmievať aj s našimi fanúšikmi. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna (K), Štetina, Kóša, Šulek – Procházka – Bukata, Bainović – Daniel, Ďuriš, Azango
Náhradníci: Vantruba – Durić, Krizmanić, Paur, Bernát, Mikovič, Burke, Poznar, Ofori
Tréner: Michal Gašparík

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Gruszkowski, Kačaraba, Brunetti, Andzouana (K) – Jürgens, Dimun, Vitális – Trusa, Koné, Ramadan
Náhradníci: Kaltsas – Dolček, Barišić, Mendez, Goure, Oddei, Herc, Kaša, Yapi
Tréner: Xisco Muňoz

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Vorel.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 20. kola Niké ligy! Na programe máme duel FC Spartak Trnava – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 18.2.2024 o 17:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.